750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Islak Kuru Süpürgelerin Bakımı İçin 9 İpucu

SüpürgeMarket, ıslak & kuru süpürgeleri çok daha uzun süre kullanabilmek için yapılan araştırmaları sizlerle paylaşmakta. Bu süpürgeler tipik olarak ağır temizlik işlemlerinde kullanılmakta ve hızlı yıpranmaktadırlar.

Islak kuru makineleri kullanılarak yapılan testlerde makinelerin kullanımı esnasında çözülebilecek birçok temizlik  ve bakım problemine rastlanmıştır.

Genellikle dayanımları uzun olmaları ile beraber doğru ve düzenli bakım ıslak kuru makinelerinde kullanım ömürlerini uzatacaktır.  Aşağıda SüpürgeMarket tarafından hazırlanan ve ıslak kuru makinelere uygulanabilecek 9 bakım ipucu mevcuttur. Uygulanması halinde makinenizin yüksek performansta uzun süreli kullanımına yardımcı olacaktır.

1.       Su deposu her kullanımdan sonra derinlemesine temizlenmelidir.

2.       Şamandıra ve şamandıra yuvasının üzeri kapandığında emiş gücü düşecektir bu yüzden bu parçalar her kullanımdan sonra kontrol edilip gerekli ise temizlenmelidir.

3.       Süpürge işlemi yapmadan önce şamandıranın serbestçe hareket edebildiğinden emin olun.

4.       Eğer şamandıra yerinden çıkarılırsa doğru şekilde geri monte edildiğinden emin olun.

5.       Her temizlik türünde doğru filtreyi kullanın. Bunun anlamı genelde kuru kullanım için kağıt toz torbası ve ıslak kullanımda bez filtredir. Ayrıca makinenizde hepa filtrelerde kullanılıyor olabilmektedir.

6.       Kuru kullanımda kullanılan kağıt toz torbasını her kullanımdan sonra kontrol edip dolduğunda yenisi ile değiştirmeyi unutmayınız. Bez torbayı durulayın fakat asla yıkamayın. Yıkamak çekmesine yol açabilir.

7.       Eğer makinede köpük oluşuyor ise, köpük kesici kullanımının arttırılması gerekir.

8.       Süpürgenizi su deposu dolu şekilde asla bırakmayın. Makinenizin su tankı, hortumu ve diğer parçalarında biriken su ve diğer atıkların gidebilmesi için süpürgenizi 5 dakika boş halde çalıştırın.

9.       Kullanım klavuzunu ileride de lazım olacağını düşünerek saklayınız. 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar