400 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Süpürge Motorları

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Süpürge Motoru


Elektrikli süpürgenizin motorundan burnunuza yanık kokuları gelmeye başladı ise şansınızı daha fazla zorlamak yeni bir süpürge aramanıza neden olabilir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey süpürgenize uygun doğru süpürge motorunu SüpürgeMarket üzerinden kontrol etmek ve sipariş vermek olacaktır. SüpürgeMarket, süpürgelerin marka ve modellerine göre motor satışı yanında; Ametek, Artico, Dechang, Domel, Venture gibi süpürge motoru üreticilerinin kodları ile de uygun ürüne ulaşmanızı sağlamaktadır.

Bilindiği üzere elektrikli süpürgeler artık hayatımızın bir vazgeçilmezi konumundadır. Bu vazgeçilmez yardımcılarımızın kullanımı ve çalıştırılması oldukça kolaydır ancak cihazların içerisinde basit de olsa kayda değer bir teknoloji ve elektronik aksam bulunur. Aynı zamanda süpürgelerimizi motoru olmadan kullanmamız mümkün değildir.

Elektrikli Süpürge Motoru Nedir?


Elektrikli süpürge motoru, süpürgemizin fişini prize taktığımız andan itibaren elektrik akımı ile çalışmaya başlamaktadır. Elektrikli süpürgeye tutturulmuş olan pervane elektrik akımıyla beraber çalışmaya başlayarak pervaneyi çalıştırır ve pervanenin kanatlarını döndürmeye başlar. Elektrikli süpürgenin emiş gücünün göstergesi pervanenin ön kısmındaki ve arka kısmındaki basınç farkıdır. Başka bir deyişle elektrikli süpürge motorlarının büyük bir kısmı endüksiyon motorudur. İndüksiyon motor veya asenkron motor, rotordaki elektrik akımını üretmek için gerekli olan torku duraç sargıların manyetik alanından elektromanyetik indüksiyon elde ederek üreten bir AC elektrik motordur. İndüksiyon motor bu nedenle genelde DC ve büyük senkron motorlarındaki gibi duraçtan rotora enerjinin tamamını ya da bir kısmını aktarmak için dış uyarım ya da öz uyarım yani mekanik komutasyon gerektirmez.

Elektrikli Süpürge Motoru Hakkında Faydalı Bilgiler


Elektrikli süpürge motorunu cihazınızın beyni olarak düşünebilirsiniz. Ona ne kadar iyi bakarsanız o kadar uzun süre sorunsuz ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Öncelikle süpürge motorunun temizliğine önem vermelisiniz. Sık kullanım sonrası endüksiyon motorunun rotor yani çark kısmında birikimler olabilir. Kullanım talimatını iyice okuduktan sonra “Elektrikli süpürge motoru nasıl sökülür?” sorunuzun yanıtından emin değilseniz bu işi bir yetkili servise bırakmanız iyi olacaktır. Süpürge motorları bazen çeşitli sebeplerden ötürü yanabilir. Süpürge motoru tamiri mümkün değilse yerine yenisini almanız gerekecektir. Elektrikli süpürgenizin yetkili servisi buna gerek olup olmadığını size söyler. Şarjlı süpürge motorunun çalışma prensibi elektrikli süpürgeninkinden daha farklıdır çünkü bu süpürgeler pille çalışır, o yüzden onlar için süpürge pillerine bakmanız lazım. Elektrikli süpürge motorlarının özellikle eski olanları kuvvetli aletler olduğu için insanlar onları farklı şekillerde yeniden değerlendirme yoluna da gidebiliyor.

Elektrikli Süpürge Motoru Fiyatları Ne Kadar?


Elektrikli süpürge motoru fiyatları elektrikli süpürgenizi baştan yenilemenizi gerektirmeyecek seviyededir. Önemli olan, cihazınızın markasına ve modeline en uygun motoru bulabilmeniz. Orijinal motor almanız her zaman daha iyi ama hemen her markaya uygun olan evrensel motorlardan da elbette deneyebilirsiniz.