750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Süpürge Emici Başlıkları

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Süpürge Emici Başlıklar

Süpürge emici başlıklar elektrikli süpürge hortumunun ucuna takılan ve halı, fayans, parke, perde, koltuk ve diğer süpürülebilir yüzeylerdeki tozları hortum aracılığıyla toz torbasına veya toz haznesine iletilmesini sağlayan aksesuarlardır.

Elektrikli süpürgeyi kullanırken ilk olarak motor harekete geçmektedir. Ardından hortumun içerisinden toz torbasına ya da haznesine kadar yol alan bir çekim günü elde edilir. Bu çekim gücü ile temizlik yaptığımız yerdeki tozar, bakteriler, çöp parçaları, mikroorganizmalar ve envai çeşit artıklar çekilir. Bu işlem esnasında, sizin de tahmin edeceğiniz üzere en önemli parça süpürgenizin emici başlığıdır.

Elektrikli süpürgelerde en temel parçalardan biri olan emici başlıklar içerisinde en çok kullanılan zeminde kullanılan emici başlıklarıdır. Emici başlıkları, yer başlığı ismi ile de anılmaktadır. Elektrikli süpürgenin hortumunun tamamlayıcısı teleskopik süpürge borularıdır. Teleskopik boruların devamında da emici başlıklar konumlanmaktadır. Emici başlıkların üzerinde, emici başlığın yerden yüksekliği ayarlanabilmektedir. Pedalını indirip kaldırarak, kolayca emici başlığın zemin ile olan temasını kontrol edebiliriz. Bu değişikliğe ihtiyacın temek çıkış noktası da emici yer başlığının hangi zemin üzerinde kullanılmak istendiği ile ilgilidir. Zeminde kullanabildiğimiz emici başlıkların yanında perdelerde, koltuk üstlerinde, araç koltuklarında da emici başlıklar bizler için oldukça pratik aksesuarlardır. Kullanacağımız yere göre emici başlıklar da farklılık göstermektedir. Bu emici başlıklar kimi zaman ince, uzun, kalın ya da yuvarlak olabilmektedir. Mevcut farklılıklar dikkate alınarak emici başlık seçimi yapmak temizliğimizi daha verimli hale getirecektir. Kullanılacak zemine ya da yere göre ayrı başlık kullanımı hep yapacağınız işi pratikleştirecek hem de daha hijyenik bir ortam sağlanmış olacaktır.

Süpürgemin Emici Başlığını Nasıl Seçmeliyim?

Her bir süpürgenin kendine özgü emici başlığı bulunmaktadır. Bu emici başlıklar zeminine göre, amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Cihazınızda kullanmanız gereken emici başlığını araştırırken muhakkak cihazınızın model numarasını referans almalısınız. Her markanın birden fazla modeli olmaktadır. Model numaranız ile kontrol etmek sizi nihai sonuca ulaştıracaktır. Modeliniz ile uyumluluk gösteren emici başlık hem hortumunuz hem de teleskopik borunuz ile uyum sağlayacaktır. Modellerde çeşitlilik olduğu gibi emici başlıklarda kendi içerisinde çeşitlenmektedir. Bu çeşitliliği de göz önüne alarak mobilya başlığı, ince başlık, uzun başlık, dar aralıklar için başlık gibi birçok farklı ürün tercih ederek kullanımınızı pratikleştirebilirsiniz.

Süpürge Başlığımı Kendim Değiştirebilir Miyim?

Emici başlığınızın tak çıkar özelliği sayesinde kolayca montaj yapabilir ve aynı zamanda da sökebilirsiniz. Örneğin mobilya başlığınızı kullanmak istediğinizde emici yer başlığını teleskopik borunuzun ucundan çıkarıp kullanmak istediğiniz başlığı kolayca takabilir ve istediğiniz işi yapabilirsiniz. Çoğu zaman sadece su ile dahi temizlenmesi mümkün olan süpürge başlıkları, havalandırma yöntemi ile de temizlenebilir. Bazen süpürge başlıklarının arızalanması ve bozulması gibi durumlar ile de karşılaşılabilir. Örneğin, montaj noktasında çatlama oluşması, özellikle emici zemin başlıklarında teker veya fırçanın parçalanması gibi durumlar yaşandığında yeni bir malzeme temin edilerek değişim sağlanabilir. Zira çok kolay bir şekilde değişme işlemi gerçekleştirilen bu ürünlerde ürün modellerine göre değişen süpürge başlıkları için sayfamıza göz atabilirsiniz.