750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Süpürge Tekerlekleri

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Süpürge Tekerlekleri

Elektrikli süpürgeler, evlerimizdeki olmazsa olmaz yardımcılarımızdan biridir. Ev içerisinde yapılacak olan temizliği pratikleştirdiği için daha fazla zamanımız kalacaktır. Günümüzdeki elektrikli süpürgeler gün geçtikçe fonksiyonlarını artırmakta ve hayatımızı günbegün kolaylaştırmaktadır. Kullanım olarak seçeceğimiz elektrikli süpürge elbette ki farklılık gösterebilir. Ancak temel çalışma prensibi olarak aynı olduğu söylenebilir. Temizlik esnasında kullandığımız bu süper yardımcılarımızın birçok parçası bulunmaktadır. Hortum, emici başlık, toz torbası, toz haznesi, elektronik kart ve benzeri birçok merkezi parçası bulunur. Bir de bu merkezi parçaların yanında yapılacak işin devamlılığı için tamamlayıcı nitelikteki parçalar da mevcuttur. Örneğin toz haznesi olmazsa olmazdır ancak taşıma sapı olmadan da temelde temizlik işi yerine getirilebilir. Ancak tabi ki bu şekilde yapılan temizlik, verdiğimiz örnek temel alındığı zaman hiç de pratik değildir. Yalnızca olduğumuz yeri değil belki de o anda evin her yerini temizlemek durumundayızdır ve süpürgeyi taşıma sapını kullanarak bir yerden bir yere taşımak yerine herhangi bir şekilde çekiştirmek, iteklemek süreklilik kazanan bir eylem olduğunda kesinlikle süpürgemizin kullanım ömrünü doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle de birden fazla olan bu tamamlayıcı parçalar da merkezi parçalar kadar önemli ve bir o kadar olmazsa olmaz denecek niteliktedir.

Elektrikli süpürgelerin kullanım esnasından bizimle beraber yön değiştirmesine olanak sağlayan parçaları elbette tekerlekleridir. Tekerlek, elektrikli süpürge üzerinde birden fazla olabilmektedir. Emici başlığın arka kısmında yer alan ve emici başlığın ileri geri hareketine olanak sağlayan parçalar tekerlekleridir. Tüm gövdenin bizimle beraber sorunsuz ve hızlıca hareket edebilmesine olanak sağlayan yine süpürgenin arkasındaki tekerlekler ve aynı zamanda bu özelliği daha da efektif kullanabilmek için bazı elektrikli süpürgelerin gövdesinin tam altında bulunan, 360 derece dönebilen tekerleklerdir. Tüm bunlardan anlaşılacağı gibi, elektrikli süpürge tekerlekleri kesinlikle süpürme işlemi esnasında mobilite kavramının gerçek öznesi konumundadır. Bu nedenle özenle kullanılmalıdır.

Elektrikli süpürgelerimizin tekerlekleri zamanla aşınabilir, kullanılamaz hale gelebilir. Böyle bir durum ile karşılaştığımızda, bu durum hangi tekerlek için olursa olsun artık değiştirme zamanının geldiğini bildirmektedir. Tekerlekler, sökülüp takılabilen parçalar olması nedeni ile süpürme işlemini uzun süreler ile servise göndermenize gerek kalmadan, kendiniz bile çabucak çözebilirsiniz.