400 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Süpürge Hortumları

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Süpürge Hortumları


Elektrikli süpürge aksesuarlarının en önemli parçası olan süpürge hortumu, temizlik işlerinin pratik hale dönüşmesinde oldukça önemlidir. Süpürge üreticisi markaların modellerine uygun olarak geliştirdiği hortum çeşitleri, farklı malzeme özellerine sahip olmaktadır. Metal ve plastik teleskopik yapılı borular ile çelik tel ve plastik gövdeli körüklü hortumlar en sık tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Temizlik işlerinde kontrolümüzü kolaylaştırır. Performansa doğrudan etkisi bulunur. Kullanıcıların bu konudaki özelliklerini de karşılamaktadır ve bu ihtiyaç için birçok farklı model bulunmaktadır.

Kompakt süpürge hortumları, tamamı plastik ve spiral telle desteklenen modelleri içeren hortumlar, elektrikli süpürgelere hareket kabiliyeti sunan aksesuarlardır. Farklı uzunluk ölçülerine sahiptirler. Esnek yapıları sayesinde yer bulmanız, saklamanız hiç de zor olmamaktadır. Elastik yapıları sayesinde aparatları ile tam bir uyumluluk gösterirler. Aksesuarlarına kolayca takılıp, aksesuarlarından kolayca sökülebilirler. Eğer hortum satılırken tutma sapı ve süpürgenin gövdesine giren kısmı ile birlikte satılıyorsa ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmamaktadır. Eğer satın alacağınız hortum esnek bir plastikten üretildi ise yırtılma, kırılma gibi sorunlar ile karşılaşmanız pek de mümkün değildir. Bu durum da kullanım ömrünü uzatmaktadır. Ekonomik olarak da sürekli yenilenmiyor oluşu sizi bu konuda zor durumlarda bırakmayacaktır. Eğer hortumda hava akışı en yüksek seviyede ise doğru orantılı olarak en yüksek seviye de verim almanız söz konusudur.

Elektrikli Süpürge Hortumunun Uzun Süreli Kullanımı


Temizlik işlerinin büyük bir kısmını tamamlamaya ve temizliği kolaylaştırmaya yardımcı olan elektrikli süpürgeler, temizlik işine yardımcı olan pek çok parçadan meydana gelmektedir. Her parçası ayrı konuda önem taşıyan elektrikli süpürge parçalarından elektrik süpürgesi hortumu, toz çekme deliği ve süpürge tutacağının arasında yer alan, tozların toz filtresinden geçerek toz torbasına aktarılmasını sağlayan bir parçadır. Elektrik süpürgesi hortumlarında, sıklık arz etmemekle birlikte, karşı karşıya kalınan durum hortumun delinip yırtılması durumudur. Böyle bir durumla karşılaşılmaması için elektrik süpürgesi hortumu ısı ve güneşe direkt olarak maruz bırakılmamalı, temizlikte elektrik süpürgesi işlemi bittikten sonra hortum daire şekline getirildikten sonra tutacak kısmı bir kez hortumun içerisinden geçirilerek yerine kaldırılmalıdır. İçerisinde toz birikintisi kalması halinde ise elektrikli süpürge hortumunuza tazyikli su tutup kurutmanız işinizi daha da kolaylaştıracak bir başka ipucudur. Fakir Elektrikli Ev Aletleri’nin elektrik süpürgelerinde minimum düzeyde karşılaşacağınız bu duruma karşı süpürge hortumunuzu markanın web sitesinden vereceğiniz sipariş ile kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Elektrikli süpürgenizin hortumu yırtıldı ve evinizi bu kirlilikten kurtarmak zorundaysanız doğru adrestesiniz. SüpürgeMarket sizin için tüm elektrikli süpürgelerin hortumlarını tek bir adreste topladı. Tek yapmanız gereken uygun marka ve modeli seçip sipariş vermek. Sadece hortumlar değil bu kategoride birçok marka ve model için hortum kazan girişleri (bayonet) ve hortum, teleskopik süpürge borusu ve emici yer başlığından oluşan hortum setlerine de ulaşmanız mümkün.

Süpürgem Tıkanırsa Ne yapmalıyım?


Hortum, elektrikli süpürge ile günlük evin temizliğinizi yapabilmenize olanak sağlar. Tüm tozu içerisine çekmek elektrikli süpürge hortumları için kaçınılmazdır. Elektrikli süpürge hortumunun esnek yapısı, yatakların ya da dolapların altlarından büyük parçalar süpürüldüklerinde tıkanmayı engellemek için tasarlanmıştır. Elektrikli süpürgenizin hortumundaki tıkanıklığı gidermek istiyorsanız lütfen elektrikli süpürge hortumunda bir şeyin sıkışıp sıkışmadığını görmek için kontrol edin. Elektrikli süpürge hortumu çok uzunsa bazen söylemesi yapmasından daha kolaydır. Hortumu çıkarmaya çalışın ve içine bakın. Hala yapamıyor musunuz? O zaman hortumun içinden bir saplı süpürge ittirmeyi deneyin. Bu işlemle genellikle tıkalı elektrikli süpürge hortumu temizlenir.