400 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Süpürge Toz Hazneleri

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Elektrikli Süpürge Toz Haznesi

Evlerimizdeki en önemli yardımcılarımızdan biri şüphesiz elektrikli süpürgelerdir. Evin hijyeninin korunması, evde bulunan yüzey alanlarının tamamen temizlenebilmesi ve maksimum temizliğin var olabilmesi için günümüzde elektrikli süpürgeler şart olmaktadır. Elektrikli süpürge alırken belli bir takım noktaların öncelik haline getirilmesi ile istenilen sonuca hızlıca ulaşmak mümkündür.

Günümüzde elektrikli süpürgelerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Hem tasarım açısından hem de fonksiyonel olarak kullanmak istediğiniz alana göre spesifik olarak farklı noktalarda seçenek bulunabilmektedir. Bilindiği üzere elektrikli süpürgeler yatay, dikey, şarjlı, toz torbalı, toz torbasız ya da toz haneli olarak seçeneklendirilebilmektedir. Hangisini kullanacağınızın kararını vermek tamamen sizin istediğiniz ve kullanım amacınıza bağlıdır.

Elektrikli süpürge çeşitlerinden biri olan sulu modeller her ne kadar ilk çıktığında tutulsa da kullanım açısından verim alınamaması nedeni ile zaman içerisinde önemi yitirmiştir. Aynı çalışma prensibine sahip olan yine toz hazneli tasarlanan ancak su kullanılmayan elektrikli süpürgeler oldukça yaygındır. Bu elektrikli süpürgeler torbasız modellerdir ve tozu haznelerinde biriktirmektedirler. Bu tipteki süpürgelerin toz haznelerinin en önemli özelliği içerisine çektiği toz, yemek artıkları gibi parçaların herhangi bir şekilde yeniden dışarıya çıkmasının mümkün olmamasıdır. Yüksek korumaya sahip olan filtreleme sisteminin verdiği imkân ile tozlar dışarı çıkmayacak ve tozlar etrafa yayılmayacaktır.

Toz hazneleri her süpürgede farklı şekilde konumlandırılabilir. Haznenin konumlandırılması herhangi bir performans etkisine sahip değildir. Elektrikli süpürge toz hazneleri, toz torbalarına göre kompleks bir yapıya sahiptir. Toz haznesinin tek başına varlığı süpürme işlemi için yeterli değildir. Toz haznesinin kapağı da gerekmektedir. Kapak sayesinde tozlar dışarıya çıkamayacaktır. Ancak bu toz haznesi kapağının tam olarak kapanabilmesi için toz haznesi ile toz haznesi kapağının arasına giren bir conta ile desteklendi ise orijinal üretiminde bu toz haznesi contası da muhakkak kullanılmalıdır. Aksi halde kapak, süpürge işlemi esnasında yerinden çıkabilir ve haznedeki tüm tozlar etrafa yayılarak yaptığınız temizliğin boşa gitmesine sebebiyet verebilir. Öte yandan toz haznelerinin konumlandırılmasında kullanılan bir sabitleme parçası da olabilir. Genel olarak iki yanında kullanılan, hem estetik hem de fonksiyonel amaçlı olan bu parçalar hazne ile süpürgenin gövdesini birbirine sabitleyerek oluşacak kazaların önüne geçilebilmesi için oldukça önemlidir. Ayrıca toz haznelerinin kendi içlerinde filtreleri de bulunmaktadır. Bu filtreler hazne için filtre olarak adlandırılmaktadır ve kilitleme mandalları gibi bu parçalar da muhakkak kullanım esnasında edinilmelidir.

Sonuç olarak toz haznelerinin kompleks bu yapısında olması gereken parçaların bir araya gelmesi ile yapılacak temizliğin verimliliği artacaktır.

Toz Hazneli Elektrikli Süpürgelerin Hazneleri Nasıl Temizlenmeli?

Öncelikle kullandığınız elektrikli süpürgenin toz haznesini sürekli temizlemelisiniz. Her süpürme işleminin sonrasından süpürgenin toz haznesini boşaltmalı, hazneyi yıkamalı ve hazne kuruduktan sonra yeniden yerine koyarak bir sonraki süpürme işlemi için hazır bırakmalısınız.