750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Süpürge Toz Hazneleri

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Süpürge Toz Hazneleri

Ev temizliği, sağlıklı bir yaşamın önemli bir parçasıdır. Evde kullandığımız elektronik cihazlar arasında en sık kullanılan ve önemli olan ürünlerden biri de süpürgelerdir. Elektrikli olsun ya da olmasın tüm süpürgelerin işlevi evin temiz kalmasını sağlamaktır. Bu süreçte en önemli yardımcılardan biri ise toz torbasız süpürgelerdir. Toz torbasız modeller, pratik kullanımı sayesinde mükemmel sonuçlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Toz torbasız modeller hazneleri dolduğu zaman boşaltılır ve temizlenip tekrar yerine takılabilir. Bu nedenle hem ekstra çöp çıkarmayarak çevreyi korumak hem de torba maliyetinden tasarruf etmek için uygun ekipmanlardır.

Süpürge Toz Hazneleri Nedir?

Süpürge toz hazneleri şeffaf yapıya sahip, süpürgenin çektiği toz ve çöpleri toplayan aparatlardır. Bu hazne doldukça çıkarılıp temizlenmesi gerekiyor. Toz haznesi ne kadar büyükse, kullanım rahatlığı o kadar iyi olur. Hazne büyüdükçe boşaltma aralığı daha da artar.Yüksek emiş gücüne katkıda bulunan havalandırma sistemi ve şeffaf tasarımı sayesinde içindeki toz seviyesi görülebilir

Süpürge Toz Haznesi Ne İşe Yarar?

Toz hazneli cihazlar zararlı tanecikleri içine hapsetme özelliği ile üretiliyor. Toz torbalı süpürgeler de yüksek emiş gücüyle tüm tozları çekiyor. Ancak küçük partiküllerin çoğunu dışarıya verdiği havayla birlikte tekrar evin içine geri verebiliyor. Bu partiküller havaya karıştığı için uzun vadede evde yaşayanlar olumsuz bir atmosfer oluşturabiliyor.Toz torbasız süpürgeler HEPA filtre özelliğine sahip olarak üretiliyor. Filtre sayesinde süpürme sırasında motordan dışarıya verilen hava tamamen temizlenmiş oluyor. Ayrıca haznelerin şeffaf tasarımı sayesinde içerisindeki toz miktarı görülebildiği için süpürgenin emiş gücü düşmeden kullanabiliriz.

Süpürge Toz Haznesi Torbaları Ve Çeşitleri Nelerdir?

Bazı markalara ait dik süpürgelerin haznesi içerisinde filtre yerine bez torba bulunmaktadır. Bu torbalar boşaltılabilir özelliğe sahip oldukları için temizlendikten sonra yerine geri takılabilmektedir. Örneğin, fantom dikey süpürge toz hazneleri, sinbo toz haznesi ve arzum süpürge toz haznelerinde bu torbalar kullanılmaktadır.

Toz Haznesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Toz torbasız süpürge satın alırken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Evde yaşayan kişi sayısı, evin tozlanma oranı, evin büyüklüğü ve evde evcil hayvan olup olmaması dikkate alınması gereken hususlardır. Toz hazneli süpürge almak istiyorsanız öncelikle aşağıdaki özellikleri kontrol etmeniz gerekir.

  • Süpürgenin çalışırken çıkardığı ses
  • Kolay kullanım imkanı ve pratik olması
  • HEPA filtresi olması
  • Teknik servis (garanti) kapsamının Türkiye’ye yer vermesi

En İyi Süpürge Toz Haznesi Modelleri Ve Özellikleri

Philips PowerPro Compact FC9323/07 Toz Torbasız süpürge

En iyi süpürge markaları arasında yer alan Philips markasının Powerpro Compact halı, kilim, seramik ve parke üzerinde rahatça hareket edebiliyor, koltuk aralarını kolayca temizleyebiliyor. Power Cyclone 4 teknolojisi ile donatılan bu cihaz hem etkin temizlik yapıyor hem de dışarıya toz çıkmasını engelliyor. Philips süpürge toz haznesi kolayca çıkarılıp takılabilir ve temizlenebilir.

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 Toz Torbasız

Dyson süpürge haznesi içerisinde bulunan siklonlar tozu yakalar ve emiş gücünü kaybetmeden süpürme işlemi yapmanızı saplar. El değmeden hazne boşaltma işlemi sağlayan bu süpürge diğer süpürgelere göre daha sessiz çalışmaktadır. Filtre yıkamaya veya değiştirmeye son veren tek süpürgedir.

Arzum AR4061 Olimpia Plus Cyclone Elektrikli Süpürge

Yükse teknolojili HEPA 13 filtresi sayesinde alerjenlere karşı temiz hava çıkışı sağlıyor. İki aşamalı filtreleme sistemine sahip bu süpürge çevrenizdekileri rahatsız etmeyecek kadar düşük ses seviyesine sahip. Özellikle çocuklu ailelerin tercihi süpürge modeli olarak bilinen bu süpürge derinlemesine temizlik sağlıyor. Tek tuşla kolay boşaltılabilen geniş toz haznesine sahip model, filtrenin tıkanması ,boru ya da fırçada oluşabilecek tıkanıklara karşı sizi uyaran LED gösterge paneline sahiptir.

Süpürge Toz Haznesi Kapasiteleri

Süpürgenin toz haznesi büyüdükçe hazneyi boşaltma aralıkları da o kadar artar.Ancak Hazne kapasitesinin büyüklüğü süpürgenizin daha büyük bir gövdeye sahip olmasına neden olur Süpürgelerde 1-1.5 litreden başlayan hazne kapasiteleri bazı modellerde 4 litreye kadar çıkabiliyor. Eğer evinizde evcil hayvanınız var ise en az 3 litrelik bir kapasiteye sahip hazneli süpürge seçmelisiniz.

Süpürge Toz Haznesi Nasıl Kullanılmalıdır?

Süpürme işlemi sırasında çekilen tüm kir ve tozların dolduğu hazne alanından çıkarılmalı ve boşaltılmalıdır. İçi boşaltılan hazne yıkanabilir ya da silindikten sonra tekrar yerine koyulabilir. Ancak yıkandıktan sonra haznenin içi kurumadan tekrar kullanırsanız tüm toz ve kir hazne içine yapışacaktır. Bu neden ile hazne iyice kuruduktan sonra kullanmanız gerekir.

Süpürge Toz Haznesi Yedek Parçaları Ve Nasıl Değiştirilir?

Toz hazneleri içerisin hepa filtre, sünger filtre , siklon filtre ve seperatör filtre bulunmaktadır.Hepa filtreyi çöp kutusuna boşaltarak veya fırçalayarak temizleyebilirsiniz. Sünger filtre yıkanabilir, süpürgeye takmadan önce iyice kuruması beklenmelidir. Ancak filtreyi yıkamadan önce cihaz kullanma kılavuzundan destek almanızı öneririz. Siklon filtre hava ile toz parçacıklarını birbirinden ayırır. Havayla ayrışmış toz parçacıkları girdap oluşturarak toz haznesine hapsolur. Özellikle Dyson toz haznelerinde,arzum süpürge toz haznelerinde siklon filtre yaygın kullanılmaktadır.
Toz haznelerinde bulunan kilitler hazneden toz çıkışını engeller.Bu nedenle sağlamlığı kontrol edilmelidir.Herhangi bir arızada hazne kilidini kolaylıkla tedarik ederek cihaza takabilirsiniz.Bir çok markaya ait olmak üzere örnek olarak Arzum, Fantom, Arçelik, Rowenta süpürge toz haznesi kilidine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Robot Süpürge Toz Haznesi Yıkanır Mı?

Dolan toz haznesi cihazın emiş gücünü düşürür. Robot süpürge haznesinde biriken tozları boşalttıktan sonra temizlemek için hazneyi yıkayabilir ya da nemli bir bez ile silebilirsiniz. Eğer yıkarsanız tamamen kuruduktan sonra cihaza takmanız gerekmektedir.