750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Süpürge Pilleri

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Şarjlı Süpürgeler

Günümüzde evlerimizdeki en iyi yardımcılarımızdan biri de şüphesiz elektrikli süpürgelerdir. Onlarca marka binlerce farklı modelde süpürge üretmekte ve gün geçtikçe de geliştirmektedir. Şu anda yeni bir süpürge almak isteseniz yüzlerce belki binlerde model ile karşı karşıya kalacaksınız. Elbette elektrikli süpürge almak için birden fazla öncülümüz olacaktır. Bunların başında öncelikle bütçemiz akabinde de bize kullanım kolaylığı sağlayacağına inandığımız birçok fonksiyon dikkate alınabilmektedir.

Elektrikli süpürge çeşitlerinden olan; kullanımı oldukça pratik olan, acil bir durumda imdadınıza yetişebilen bir ürün olma özelliği ile dikkat çeken: şarjlı süpürgelerdir. 1960 yıllarında tasarlanan ve satışa sunulan gırgırların yıllar içerisindeki evrimi sonucunda günümüzdeki şarjlı süpürgeler ortaya çıkmıştır.

Elektrikli süpürgeler yatak, dikey ya da dik olabilmektedir. Tasarımı nasıl olduğu fark etmeksizin elektrikli süpürgelerin çalışma prensiplerini benzerlik göstermektedir. Şarjlı süpürgeleri ise klasik elektrikli süpürgelerden ayıran özelliği cep telefonlarımız gibi şarj edilebilir ve depoladığı şarj kadar çalışabilir olmasıdır.

Herhangi bir elektronik cihaz alırken nasıl ki dikkat edilmesi gereken belli başlı özellikler varsa aynı durum şarjlı süpürgeler için de geçerlidir. Şarjlı süpürgeler, elinizde kullanacağınızdan ağırlık açısından sizi yormamalıdır. Bu durumda ağırlık dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü ağırlık arttıkça kullanım süreniz azalabilir aynı zamanda da iş yükünüz otomatik olarak artacaktır. Satın alma esnasında bu konuda dikkatli davranmakta fayda vardır. Öte yandan şarjlı süpürgenin emiş gücüdür. Bununla beraber kaç volt olduğu, kablosuz kullanılabilme özelliğinin olması, kullanım süresinin uzunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Şarjlı süpürgelerin bir diğer özelliği ise duvara monte edilerek yüzey alanda yarattığı alan işgalini ortadan kaldırabilmektir. Şarjlı süpürgelerin hepa filtreli ve dövücü başlıklarının olması temizliğinizi daha da pratik hale getirebilir.

Süpürge Pilleri

Yukarıda birden fazla donanımını, çalışma prensibini belirttiğimiz bu parçalar değinildiği gibi şarj edilirler ve akabinde kullanılırlar. Peki, bu şarj etme işlemi hangi parça sayesinde olacaktır? Elbette ki süpürgenizin içerisindeki pillerdir bu duruma imkân tanıyan.

Süpürge pilleri, şarjlı süpürgeler açısından hayati önemdedir. Şarj edildikten sonra kullanılabilmesi için alternatifsiz gerekmektedir. Şöyle ki; elinizde süpürge mükemmel de olsa şarj almayan bir pile sahipseniz bir anlamı olmayacaktır. Süpürgeyi aldığınızda içerisinde pili ile beraber gelecektir. Ancak ilerleyen zamanlarda piliniz ile ilgili bir sorun olduğunda değiştirmeniz mümkündür. Pillerin ömrünün bağlı olduğu esas parametre sizin içerisindeki kimyasal bileşenler ile ilgilidir. Öte yandan sizin de pillerinize özenli davranmanız daha uzun süre kullanmanızı olumlu yönde etkileyecektir.

Süpürge pillerinin ömrünü uzatma konusunda sizin de üzerinize düşen kullanma talimatlarına harfiyen uymaktan geçmektedir. Örneğin bazı süpürge pillerinin tamamen boşalmaması gerekir, bazı piller ise bu gibi bir durumda hassasiyete sahip değillerdir.  Yine bu durum da pillerin kimyasal özellikleri ile yakından ilgilidir.

Fiyatlar konusuna değinecek olursak, pil fiyatları marka ve pil çeşidine göre elbette değişkendir. Ancak bir süpürge motoruna göre nispeten daha uygun fiyatlıdır denebilir. Fiyatından daha da mühimi değiştirmek istediğinizde, ulaşılabilir bir pil olmalıdır.