750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Süpürge Düğmeleri

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Elektrikli Süpürge Düğmeleri

Elektrikli süpürge parçaları dendiğinde çoğumuzun aklına öncelikle süpürge hortumu, teleskobik sorusu, emici başlıklar ve toz torbaları gelmektedir. Bu parçalar elbette merkezi parçalardır. Olmazsa olmaz bu parçaların yanında kullanım açısından sizi destekleyecek parçalarında önemi en az hortum ya da toz torbası kadar önemlidir. Örneğin toz haznenizin kapağının düğmesi kırıldığında hazneniz tam olarak kapanamayacak ve doğal olarak içerisine giren tüm artıklar ve tozlar etrafa saçılacaktır. Bir diğer örnek olay ise; elektrikli süpürgenizi kullanmak için kablosunu çıkardığınızı ve kullandığınızı düşünelim. Temizlik sonunda yeniden toplamak istediğinizde tam da o esnada kablo sarıcı düğmeniz bozulmuş ya da herhangi bir sebeple kullanılamıyorsa canınız sıkılabilir. Bu nedenle de özellikle süpürge düğmeleri bizler için kullandığımız elektrikli süpürgeleri fonksiyonel ve pratik hale getirmektedir.

Elektrikli Süpürge Düğme Çeşitleri

Elektrikli süpürgelerimizin üzerinde bulunan düğmelerinin her birinin çalışma prensibi ve yaptığı işlem farklıdır. Genel olarak süpürge düğmeleri dendiğinde aklımıza açma-kapama görevini üstlenen düğme gelmektedir. Ancak gelişen elektrikli süpürge çeşitleri ve yanı zamanda da teknoloji ile beraber bu genel geçer bilgi yerini çeşitliliğe bırakmıştır. Açma kapama düğmesinin yanında, toz haznesi boşaltma düğmesi, kablo sarma düğmesi, toz haznesi çıkarma düğmesi, halı/parke fırçası ayırma düğmesi, teleskobik boru ayırma düğmesi ve emiş gücü ayar düğmesi sayılabilmektedir. Görüldüğü gibi çok fazla çeşidi bulunmaktadır.

Öte yandan düğmeler aslında içerisindeki mekanizmayı estetik hale getiren parçalardır. Düğme olarak adlandırılan parçanın içerisinde bir aksam bulunmaktadır. Bu aksamın genel adı ise switch ya da anahtar olarak bilinmektedir.  Bu anahtarlar tek bir tuş olabileceği gibi birden fazla seviyede de işleme imkân vermektedir. Örneğin süpürgenizin emiş gücünün halılarınız üzerinde çok yüksek olmasını istemiyorsanız, süpürgeniz üzerinde bulunan emiş gücü ayar düğmeniz ile dilediğiniz emiş gücü ayarını ayar düğmesi üzerinden farklı seviyelerde belirleyebilir ve kullanabilirsiniz. Düğmelerin altında kullanılmasını sağlayan anahtarlar üzerinde de soketler bulunmaktadır. Bu soketler cihazın içerisindeki bağlantı kablolarının uzunluğu, kısalığı ve dolaşımına göre değişkenlik göstermektedir. Bu soketler anahtar üzerindeki çıkış yerine göre isimlendirilmektedir. Örneğin; yandan çıkışlı, dik çıkışlı, 3 çıkışlı anahtarlar bulunmaktadır.

İhtiyacınız olan düğme için sitemiz üzerinden marka ve model seçerek istediğiniz parçaya ulaşabilirsiniz.