750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Kablo Sarıcılar

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Süpürge Kablo Sarıcı

Süpürge kablo sarıcıları makara ve teknik aksamı ile her uzunlukta ve ağırlıkta kabloları taşıyabilecek şekilde imal edilmiştir. Çalışma prensibi olarak oldukça statik bir yapısı bulunmaktadır. Kullanmak istediğinizde yerinden çektiğiniz ve kullandığınız kablonun, iş bitiminde tekrar yerine dönebilmesi için süpürgenizin üzerinde kablo sarma aparatını kontrol eden bir kablo sarıcı düğmesi bulunmaktadır. Her süpürgede, süpürgenin dizaynına göre farklı konumlandırılmış olabilir. Birçok kablo sarıcı düğmesinin üzerinde fiş sembolü de bulunmaktadır. Bu basit yapılı parçalar zamanla diğer süpürge parçaları gibi yıpranabilir, zarar görebilirler. İşlevini yerine getiremediği zamanlarda, makarasında sarılı olması gereken kablolar dışarıda kalacağından etrafa yayılmış kablolar can sıkıcı olabilmektedir.

Süpürgemin Kablosu Tam Olarak Toplanmıyor. Sorun Ne Olabilir?

Kablo sarıcı özelliği olan bir süpürge kullanıyorsanız, kabloyu sonuna kadar çekin ve sarma düğmesine basın. Süpürge kablosunun bir kısmı toplanıyor ancak tamamı toplanmadan duruyorsa, kabloyu tekrar çekip bırakmayı deneyin. Geri sararken güç kablosunun kontrolü yitirilebileceğinden ve sizi yaralayabileceğinden, kablo sarıcı düğmesine basmadan önce güç kablosunu tutun. Eğer güç kablosu düzgün sarılmazsa, kabloyu 1 ila 2 metre çektikten sonra kablo sarıcı düğmesine yeniden basın. Temel sorun, kablo sarıcı düğmesinin içerisindeki yaylar ya da kablo sarıcısının mekanizmasındaki yaylarda sorun olabilir. Mekanizmanın yayları gevşemiş ve yerinden çıkmış olabilir. Bunun sebebi genellikle kablonun yerinden çekilirken hızlıca çekiliyor olmasının yanında yukarıya doğru çekme işlemini de yayların aşınmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda mekanizmanın değişmesi gerekebilmektedir.  

Uzun vadede bu gibi sorunlar yaşamamak diğer bir deyişle süpürgenin hem kabloları hem de kablo sarıcı mekanizmasının uzun ömürlü olabilmesi için temizlik bittikten sonra sarma aparatı ile kabloyu sarıp kaldırmanız gerekmektedir.