750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Süpürge Tutma Sapları

HIZLI ÜRÜN SEÇİCİ

Elektrikli Süpürge Tutma ve Taşıma Sapları

Elektrikli süpürgeler çok uzun yıllar kullanılan dayanıklı cihazlardır. Bu cihazlar bir ev için olmazsa olmaz bir temizlik yardımcısıdır; bu yüzden elektrikli süpürgenizin bir parçası bozulduğunda veya torbası bittiğinde bu sizin için bir kabus olabilir. Süpürgenizle ilgili problemlerin birçoğu kolaylıkla düzeltilebilir ki bunlardan en yaygın olanı toz torbalarının ve filtrelerinin yenisi ile değiştirilmesidir. Süpürgenizde yaşanan emiş kaybı da genelde tıkanan filtreler ve dolan toz torbaları yüzündendir. En basit problemleri çözmek için ilk olarak süpürgenizin kullanma kılavuzuna bakabilir ve bu basit sorunları kendiniz giderebilirsiniz. Elektrikli süpürgenizin kırılan veya bozulan bir parçasını kendiniz tamir etmek sandığınızdan çok daha basittir ve sizi yüksek maliyetli servis faturalarından kurtarır, yeni bir süpürge almanızın da önüne geçer. Hasar görebilecek, zamanla yıpranabilecek parçalardan biri de süpürgenizin hortumunda bulunan tutma saplarıdır. Kullanım esnasında hortumunuza yön vermenizi sağlayarak yapılan temizliği pratikleştirecektir.

Süpürgenizin tutma sapı da emici başlıklar, hortumlar gibi tak-çıkar özelliğine sahiptir. Bu özellik size aldığınız parçayı herhangi bir yetkili servisten destek almadan kendi başına monte etme ve sökme işlemlerinizi yapabilmeye olanak sağlayacaktır.

Süpürge tutma sapı da diğer aksesuarlarda olduğu gibi çeşitlilik azımsanamayacak ölçüde geniş bir yelpazeye sahiptir. Yatay süpürgelerdeki tutma sapı, hortum ile süpürge borusunun arasındaki bağlantıdadır. Kullanım esnasında süpürgeyi kontrol etmenizi ve dilediğiniz yöne doğru yönlendirmenizi sağlamaktadır. Dikey süpürgeler ve bazı sulu süpürge modellerindeki tutma sapları, hortumsuz olan bu modellerde, sap doğrudan uzatma borusunun üzerindedir. Başka bir çeşit ise süpürge taşıma sapıdır. Süpürge taşıma sapları, yatay süpürgelerinizde, süpürgenizi sürüklemek yerine bir yerden bir yere taşımanızı sağlar. Böylelikle tekerleklerinizdeki aşınma ya da yıpranma yapına uzun vadede olumlu etkisi olacaktır. Süpürge taşıma sapları dikey makinelerde yer almayacaktır. Bunun sebebi ise bu tipteki süpürgeleri taşımak ya da yön vermek için borusunu tutabilir ya da tutma sapından bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Süpürge taşıma sapı nispeten süpürge tutma sapına göre daha fazla yüke maruz kaldığı için daha fazla kırılma, yıpranma ihtimali bulunmaktadır.

Elektrikli süpürge tutma sapı ve taşıma sapı fiyatları hem küçük hem de plastikten bir ürün olmalarından dolayı oldukça ekonomik. Yani, elektrikli süpürgenizin herhangi bir sapı kırıldığında onu tamir etmeye çalışıp öyle kullanmak yerine hemen yenileyebilirsiniz. Electrolux, Arnica, Fakir, Siemens, Bosch, Fantom, Philips, Arzum, Dyson, Rowenta ve daha birçok markanın süpürge tutma sapları web sitemizde mevcuttur Şarjlı süpürgeler için tutma sapı veya uzatma sapı yok ama böyle bir süpürgeye ihtiyaç duyuyorsanız dikey süpürgelere göz atabilirsiniz. Birçok dikey süpürge modelinin sapı çıkarılıp el süpürgesi olarak kullanılabilirken oldukça uzun olan sapları eğilip kalkmayı da epey azaltarak daha konforlu bir temizlik fırsatı sunar.

Elbette, diğer süpürge parçalarında olduğu gibi doğru parçayı sipariş verebilmek için makinenizin harf ve rakamlardan oluşan model numarasını öğrenmektir. Bu model numarası genelde süpürgenizin altında bulunan etikette veya süpürgenizin kullanma kılavuzunda yer alır. Model bilginizi öğrendikten sonra tek yapmanız gereken süpürge modelinizi arama kutusuna yazarak bir arama yapmak veya hızlı ürün seçiciden modelinizi seçerek süpürgeniz için uygun parçaları görebilirsiniz.