750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürge ile Nereler Temizlenebilir?

Tek kullanımlık toz torbaları ve  hızlı temizlik aparatlarının popülaritesi ile unutulması kolay olsada elektrikli süpürgelerin birçok farklı temizlik potansiyeli mevcuttur. Dik yada yatık hortum ve ilave parçalara sahip elektrikli süpürgeler, zemin ve halılara ilave olarak birçok farklı alanda kullanılmak için tasarlanmışlardır. Verimli emiş ve aksesuarlarla, elektrikli süpürge temizlik zamanınızı kısaltabilir. Buna zıt olarak sadece dikkatsizce süpürmek ve silmek tozu çekmek yerine süpürülen alanda yerini değiştirmek anlamına gelecektir.

Dolap İçleri ve Çekmeceler ; Tozu, kırıntıyı ve saç tellerini süpürün. Masa arkaları ya da dolap araları gibi unutulmuş alanların temizliğinde dar aralık ucu harika bir seçenektir.Dar aralık uçları 32mm ve 35mm olarak 2 farklı delik çapında satıştadır. Ayrıca daha derin aralıklar için ekstra uzun alternatifide mevcuttur.Çekmece içleri ve aralıkları içinde oldukça etkili bir üründür.

Çatal Bıçak Çekmeceleri  ; Çatal bıçak ya da mutfak malzeme çekmeceleri kırıntı ve döküntüler için mıknatıs görevi görmektedirler.  Buraları derinlemesine temizlik için vaktiniz olmadığında, el ile alınabilen parçaları çıkartıp süpürünüz.

Kitaplık ve Kitaplar ; Kitapları yada toz tutmuş dergileri süpürge ile temizlemek bez ile silmekten çok daha fazla etkilidir. Ayrıca çok daha hızlıdırda.

Merdivenler ; Döküntüler özellikle merdiven köşelerinde birikmektedirler.  Bu kısımların süpürülmesine ekstra özen gösterilmelidir.

Yastıklar ; Yastığınızın üzerini süpürüp deri döküntüleri ve miteları temizleyebilirsiniz.

Nevresimler ;  Nevresimler ölü deri, saç teli, toz ve mitelara maruz kalırlar. Bu alerjenleri yatağınızdan arındırmak için düzenli olarak süpürünüz ve nevresimlerinizi temiz tutunuz.

Odanızın Havasını Taze Tutmak ; Havada taşınan alerjenleri/miteları temizlemek ve odanızın havasını taze tutmak için, hortumu söküp 10-15 dakika süpürgeyi kapalı odada çalışır halde yerde bırakınız. Temizlenmiş havayı odaya geri verecektir ancak belirtilen süreden daha uzun buna devam etmemeye dikkat ediniz. Bu odanızın temizliği aşamasında havada dolaşan ve istenmeyen tozların depolanması yada temizlenmesi için iyi bir yöntemdir.

Taşıtlar; Arabalar, tırlar, dorselerdeki ya da teknelerde yerleri ve paspasları özenle süpürünüz. Kir yayılmışsa ya da süpürülen alan nemli ya da ıslak ise yalnızca ıslak kuru süpürge kullanınız.

Döşeme Kumaşları & Perdeler ; Bir çok toz özellikle perdelerin kornişlerinin üzerinde toplanırlar. Hortumu kullanıp uygun aksesuarla süpürünüz. Bazı süpürgeler yüksek bölgelerin temizliği için özel ve hassas emiş gücü ayarlarına sahiptirler.

Duvarlar ; Duvarlar yıkanmadan yada boyanmadan önce süpürülmelilerdir. Eğer bez ile silinirse toz tamamına yayılacaktır. Toz almak ahşap duvarlar ve paneller için özellikle ahşap cilası yapmadan önce oldukça iyi olacaktır .

Aynalar ve Camlar; Tozları bertaraf etmek için süpürmelisiniz çünkü cam bezi ile silseniz dahi üzerinde toz kalacaktır.Camlarda sadece mobilya fırçası gibi en yumuşak ve hassas süpürge aksesuarlarını kullanınız.

Tavan Vantilatörleri & Avizeler ; Süslü avizeler ve tavan vantilatörleri tozlar için en çekici alanlardandır. Bu aksesuarları temizlerken de özellikle yüzeyi yumuşak süpürge parçaları kullanmaya özen gösteriniz.

Abajurlar ; Bu aksesuarlar temizlik sırasında gözden kaçan aksesuarlardır  fakat abajurlar üzerindeki girintiler en iyi süpürge ile süpürülerek temizlenebilir.

Çöp Kovaları ; Emici başlık çıkarılıp yalnızca teleskopik boru ile çöp kutularının üzerindeki tozlar ve kırıntılar temizlenmelidir.

Nem Alıcılar & Hava Temizleyiciler; Havanın odanıza geri döndüğü hava giriş ve çıkış kısımlarını periyodik olarak süpürünüz . Tozlar özellikle bu alanlarda toplanmaya eğilimlidirler. Hava temizleyiciler özellikle iyonize edici özellikleri ile tozların daha hızlı yerleşmesine neden olurlar.

Buzdolabı Kondanseri ; Buzdolabınızın arkasındaki korunmasız ve üstü açık kondaseri süpürge ile temizlemek hem enerji tasarrufu sağlayacak hem de makinenin daha etkili çalışmasına yardımcı olacaktır.

Rutin Toz Alma; Elektrikli süpürge ile rutin temizlik evinizin temiz kalmasına yardımcı olacak ve paspas ile temizlikten çok daha etkili olacaktır.

Ahşap Boyama;  Başarılı bir sonuç almak için, özellikle ahşapları boyamadan önce üzerindeki talaşı süpürmeyi unutmayınız.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar