750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürgenizi "Sonuncu Süpürge" Yapmak İçin 4 Öneri

 

Günümüzde artık neredeyse herkesin evinde elektrikli süpürge mevcut. Elektrikli süpürge temizliği özellikle evinizin hava kalitesini yükseltebilmek için oldukça önemli. Hem halınızın içerisindeki tüm kirleri temizleyen hem de dayanabileceği kadar uzun süre bir problem çıkartmadan dayanabilen elektrikli süpürge istenir. Uzun süre çalışabilen ve tozu çekmede başarılı bir süpürgenin sağlığınıza da doğrudan katkısı olacaktır. Bakım,  ürünleri ve kaynakları olabildiğince uzun tutmak için en mantıklı ve çevre dostu çözümdür.

Okumaya devam edin ve elektrikli süpürgenizi nasıl daha uzun yaşatırsınız öğrenin !

1.       Emici Yer Başlığını Temizle

Daha önce kaç kere elektrikli süpürgenizi kapatıp, emici yer başlığını temizlediniz ? Süpürmeye başlamadan önce emici yer başlığını kontrol ediniz.  Emici üzerinde yada içerisinde halıda hareketini yavaşlayacak yada engelleyecek eski süpürmenizden kalmış herhangi bir artık olmadığı konusunda emin olun.  Özellikle dökülen saç tüyleri büyük problem olacaktır. Bu sayede emici başlığınızın kısa sürede arızalanmasını engellemiş olur ve ayrıca süpürme işleminiz daha kısa süreceğinden elektriktende tasarruf etmiş olursunuz.

2.       Toz Torbası

Torbalı süpürgelerde toz torbası oldukça büyük öneme sahip çünkü yanlıs malzemeden üretilmiş toz torbası başınıza büyük problemler açabilir. Öncelikle Çinden gelen süpürgelerin içerisinde bulunan gri renkte ve boşaltılabilen toz torbalarından uzak durun. Ne kadar boşaltsanızda gözenekleri tıkanacağından zamanla süpürgenizin hava geçişi azalacak ve motoru zorlamaya başlayacaktır. Bu yüzden kağıt ya da daha kaliteli olan sentetik toz torbası kullanmalısınız. Kağıt torba var ise delici madde çekmemeye dikkat ediniz. Torbayı delip motoru toz ile doldurabilirsiniz. Sentetik torbalarda boyle bir problem olmayacaktır.

3.       Filtreler

Saç teli, toz ve tüylerle kaplı filtreler tıkandıklarında motorun etkisini azaltacaklardır. Kullanma klavuzunuzu, filtreleri nasıl temizleyeceğiniz ya da nasıl değiştireceğiniz konusunda kontrol edin.

4.       Temiz Tutun

Elektrikli süpürgenizi temizlemek çok daha yüksek performansta çalışmasına yardımcı olacaktır.
Torba haznesi yada toz haznesini temiz tutun. Su filtreli ise içerisinde su ile bırakmayın.  Hortumun içerisinde birşey tıkalı olmadığından emin olun. Bu uyarılar hava akışını temiz ve açık tutacaktır.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar