400 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürge Toz Torbası Nasıl Değiştirilir?

Elektrikli süpürgenizdeki toz torbasını değiştirmeden önce, süpürgenizin fişinin prize takılı olmadığından emin olun. 

 

Toz Torbası, süpürge hortumunun takılı olduğu kapağın altında durmaktadır.

  • Hortumu elektrikli süpürgenizden sökün.
  • Plastik kapağın üzerinde bir yerde, kapağı açmanızı sağlayan bir mandal olacaktır, mandalı çekip süpürge kapağını açın.
  • Kapağı açınca toz torbasını göreceksiniz. Mevcut dolu toz torbasını yerinden çıkartmalısınız.
    ** Toz torbasını çıkartmadan önce eğer hijyenik kapatma sistemi varsa önce ağzını kapatıp tozun dışarı çıkmasını önleyin. Eğer yoksa çıkartırken tozun etrafa yayılmaması ve solumamanız için dikkat edin.
  • Toz torbası karton yada plastik kapağını, toz torbası kızağından yavaşça çekiniz. Torba hareket etmemesi için kızakta bir tırnak ile tutuluyor olabilir. Tozun dağılmaması için dikkatli çekmenizde fayda olacaktır. 
  • İzlediğiniz videoda kağıt toz torbası yerine toz tutma oranı çok daha yüksek olan sentetik toz torbası takılmaktadır. Toz torbası karton kapağı kızağa düzgünce yerleştirilir ve sentetik toz torbası, elektrik süpürgesi kapağı tam anlamıyla kapanacak şekilde hazne içerisine düzgünce yerleştirilir.

 

** Verimli  bir temizlik, yüksek süpürge performansı, sizin ve aile bireylerinizin sağlığı için SüpürgeMarket olarak biz elektrikli süpürge torbasında SüpürgeMarket sentetik toz torbalarını tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

 


Normal sıklıkta temizlenen bir evde, süpürge torbanızı 30-45 gün arasında değiştirmeyi unutmayınız. 3 aylık dönemlerde süpürge HEPA filtresini kontrol ediniz.

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar