750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürge Tipleri

 

 

Piyasada bir çok farklı tipte elektrikli süpürge bulunur ve bunların bir kısmı ev dışı kullanım için tasarlanmışlardır. Bunların arasında oto süpürgesi yada havuz süpürgesi gibi ürünleri saymak mümkündür.

 

Aşağıda farklı elektrikli süpürge tipleri ve kullanım alanları hakkında bilgi mevcuttur : 

Elektrikli Süpürge Tipi Kategori Kullanım
Yatık Elektrikli Süpürgeler  Toz torbalı elektrikli süpürgeler  Genel kullanıcı  Tüm evi ve her türlü zemini temizlemek için tasarlanmışlardır. (bazı merdiven şekilleri hariç)
 Toz torbasız elektrikli süpürgeler  Genel kullanıcı Tüm evi ve her türlü zemini temizlemek için tasarlanmışlardır. (bazı merdiven şekilleri hariç) 
 Vakum Tankları  Özel kullanıcı  Dış atıklar ve yarı harici atıkların temizlenmesi için tasarlanmışlardır, özellikle sıvı metal, kömür, odun, toprak gibi maddelerin temizlenmesinde kullanılır.
Taşınabilir Elektrikli Süpürgeler  Dik elektrikli süpürgeler  Genel kullanıcı Tüm evi ve her türlü zemini temizlemek için tasarlanmışlardır. (araba temizliği hariç) 
 Dik El süpürgesi  Genel kullanıcı  Tüm evi ve her türlü zemini temizlemek için tasarlanmışlardır. (araba temizliği hariç)
 Oto elektrikli süpürgesi  Özel kullanıcı Sigara çakmağı soketinden güç alıp tüm arabayı temizlemesi için tasarlanmış elektikli süpürgedir. 
 Sırta asılan elektrikli süpürge  Özel kullanıcı Daha fazla ulaşılamaz alanların temizliği için tasarlanmışlardır, bunlar arasında yüksek noktalar sayılabilir. 
Kablosuz Elektrikli Süpürgeler   Şarjlı el süpürgesi  Genel kullanıcı Küçük çöplerin hızlı bir şekilde emilmesi için tasarlanmıştır. 
 Merkezi elektrikli süpürge Genel kullanıcı  Hiçbir ayrım olmadan evin tüm yüzeylerinin temizlenmesi için tasarlanmıştır. 
 Robot elektrikli süpürge Genel kullanıcı   Hiçbir ayrım olmadan evin tüm yüzeylerinin temizlenmesi için tasarlanmıştır.
 Havuz süpürgesi Özel kullanıcı  Su kanalları sayesinde havuzların temizliği için tasarlanmıştır. (ülkemizde çok yaygın bir ürün değildir) 

 

Süpürge ipucu: Elektrikli süpürge kablo uzunluğu aletin derecelendirilmesi bakımından önemlidir. Bunun nedeni ise elektrikli süpürgelerin derecelendirilmesinde ana parametrelerden birisinin süpürgenin kullanılabildiği alan genişliğidir. Bunu belirlemek için kablo uzunluğu ölçülebilir. Ortalama kablo uzunluğu 8 metredir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar