175 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Evcil Hayvan Bulunan Eve Elektrikli Süpürge Almadan Önce

Eğer evinizde evcil hayvan sahibi iseniz evinizi temiz tutmanıza yardımcı olacak iyi bir elektrikli süpürgeye ihtiyacınız var demektir. Her ne kadar çoğu elektrikli süpürge yeterli gözüksede, standart elektrikli süpürgeler hayvanların deri döküntüleri ve tüylerinin tamamını almak için tasarlanmamışlardır , evcil hayvanlara uygun modeller bu tarz temizlik için geliştirilmiş teknolojiye sahiplerdir ve bu konuda özel vasıfları vardır.

Eğer evinizde ayrıca alerji hastaları da varsa, evcil hayvanlar için elektrikli süpürge seçerken, alerjenleri yok edecek filtrasyon özelliklerine sahip olmalarına özellikle dikkat edin. Aşağıdaki yazıda neden evcil hayvanlar için üretilmiş elektrikli süpürgelerin evcil hayvan sahipleri için en iyi seçim olduğunu görebilirsiniz. 

Evcil hayvan besleyenler için en önemli elektrikli süpürge özelliği emiş gücüdür. Elektrikli süpürge sadece hayvan tüylerini yerden ve halılardan kaldırmak için gerekli değildir, sökecek ve torbaya dolduracak kadar emişe sahip olmalıdır. 12 amps güç yeterli görülebilir, Dyson, Philips, Bosch gibi süpürgelerde geliştirilen özel teknolojiler temizlik etkisini arttıracaktır. Özellikle evcil hayvan temizliği için geliştirilmiş teknolojiye sahip elektrikli süpürge araştırmak sizin için daha faydalı olacaktır.

Elektrikli süpürge parçaları & aksesuarları

Evinizdeki evcil hayvanların deri döküntüleri ve tüylerini temizlemek için, elektrikli süpürgeler yanında, özel olarak geliştirilen ve evcil hayvan temizliği için tasarlanmış özel emiciler ve tüy toplayıcı ürünler mevcuttur. Bu ürünler evcil hayvan döküntülerini rahatlıkla temizlesinler diye daha esnek ve geniş tasarlanmaktadırlar. Özellikle mobilyaları, merdivenleri ve araçları temizlemek için mini turbo başlıklı elektrikli süpürge bakmalısınız.

Filtrasyon sistemi

Evcil hayvanların varlığı, ortamdaki alerjen populasyonunu arttıracak ve hava kalitesini düşürecektir. Geliştirilmiş HEPA, veya çok kademeli filtrasyon sistemleri bu alerjenleri yok etmenize ya da en azından ortamda minimize etmenize yardımcı olacaklardır. Evinizden evcil hayvanların tüylerini temizlerken, tüyler gibi görünmeyen deri döküntülerini temizleyebilmeniz önemlidir ve bunun için size HEPA filtreler yardımcı olacaktır. Filtreler evcil hayvan tüyü ve döküntüleri ile hızlı kirleneceğinden, önerilenden daha sık temizlenmeleri tavsiye edilirler.

Toz torbası ya da toz haznesi

Bazı elektrikli süpürgeler çok katlı toz torbası kullanmaktadırlar. Bu toz torbaları tozun motordan ya da egzozdan dışarı havaya tekrar verilmesini engellerler. Evcil hayvanlarınız artık evinizdeki tozu ve kirliliği arttırdıklarından alerjenlere, mitelara, akarlara ve evcil hayvan döküntülerine karşı, eğer mümkünse özel olarak geliştirilmiş SüpürgeMarket çok katlı sentetik toz torbalarını tercih etmeniz tavsiye edilir.  Eğer süpürgeniz torbasız hazneli sisteme sahip ise, hazneyi temiz tutmaya ve sıklıkla temizleyeme (temizlerken tozu dışarı çıkarmamaya) dikkat ediniz. Evcil hayvanlar dikkate alınınca torbalı ya da torbasız elektrikli süpürge olsun, toz torbasını sıklıkla değiştirmeli ya da hazneyi sıklıkla temizlemelisiniz ve bu işlemleri yaparken tozu dışarı çıkartmamaya ekstra özen göstermelisiniz. 

Elektrikli süpürge yaşam süreci ve garanti

Elektrikli süpürgeler ortalama bir evi süpürmek için tasarlandıklarından beri, evcil hayvan sahipleri elektrikli süpürgeler ile evcil hayvan sahibi olmayanlara göre daha çok ilgilenmekteler. Evinizde birden fazla evcil hayvan bulunduğunda süpürge etki ve işlevi giderek azalacak, evinizdeki alerjenlerin, tozların, mite ların ve akarların varlıkları giderek artacaktır. Evcil hayvanlar için geliştirilmiş elektrikli süpürge ve aksesuarlar bu zararlıların temizliğinde çok önemlidir, ayrıca maksimum verimi alabilmek için filtre değişimleri, servis ve bakımı zamanında yapılmalıdır. Evcil hayvanlara özel bir elektrikli süpürge alacağınız zaman normalden daha üstün temizlik özelliklerine ve uzun süre garantiye sahip olmasına özellikle dikkat ediniz.

Elektrikli süpürge fiyatı & değeri

Konu evcil hayvanlar olunca, evinizi normalden çok daha sık elektrik süpürgesi ile süpürmeniz gerekecektir ve bu da normal olarak süpürgeyi yıpratacaktır. Son teknoloji bir süpürge alırsanız, filtrasyon, geliştirilmiş performans ve evcil hayvanlara özel özellikler için daha fazla para ödemeniz gerekecektir. Bu süpürgelerden birisi ile daha yüksek emiş gücü ile daha hızlı elektrikli süpürge süpürme işlemi yapacak ve bu sayede kendinize daha fazla zaman ayırma fırsatı bulacaksınız. Süpürge seçiminizi yaparken, hatalı bir seçim yapmamak için,  özelikle kalite ve dayanıma dikkat edin! 

Elektrikli süpürge fiyat karşılaştırmaları 

Elektrik süpürgesi fiyatlarına bakıp, bütçeniz için en uygun süpürgeyi bulun. Bunu yaparken değiştirilecek filtre, toz torbası ya da diğer aksesuarların fiyatlarını www.supurgemarket.com İnternet sitesinden kontrol edin, 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar