400 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Toz Torbasız Süpürgelerde Yaşanan Problemler

Kullanışlı olmalarına rağmen, torbasız süpürgelerin de bazı sakıncaları vardır. Torbasız süpürgeler, merkez kaç kuvveti ile tozların ve kirlerin içerisine toplandıkları taşınabilir toz hazneleri kullanmaktalardır. Dolduğu zaman, toz haznesi yerinden çıkartılır, çöp kovasına götürülür ve boşaltılır. Bunu yapmanın anlamı, ayrıca toz ve kir bulutunun, çöp kovası etrafında uçuşmasıdır. Bunu önlemek için, hazneyi direk torbaya boşaltmak ve torbanın ağzını sıkıca kapatıp sızmayı önlemek gerekmedir. Tabiiki toz ve kirler hazneden torbaya boşaltım esnasında da kaçabilmektedirler. Bu yüzden toz ve kirleri, değiştirilebilir bir süpürge toz torbasına toplayıp daha sonra atmak, mantıklı bir fikir olarak gözükmektedir.

Alerjik hastalıkları olan insanlar, her defasında hazne boşaltımında oluşan tozdan doğal olarak çok hoşlanmazlar. Hapşırmalardan kurtulmak için en iyi yol, hazneyi evin dışarısında çöpe boşaltmaktır. Rüzgara karşı durmalı, ağzınızı ve burnunuzu maske ile ya da herhangi başka soluma bariyeri ile kapamalı ve hazneyi evinizden uzak bir yerde boşaltmalısınız. Kimileri için kolayca www.SupurgeMarket.com internet sitesinden bir paket toz torbası alıp süpürgenizde kullanmak varken çok fazla yorucu zahmet olarak gözükedebilir torbasız süpürgeler.

Torbalı ya da torbasız süpürge kullanmanıza bakmadan, kendinizi evdeki kir, toz ve akarlardan korumanın en iyi yolu kaliteli ve doğru dizayn edilmiş elektrikli süpürge satın almanızdır. Ucuz modeller sızdırmazlığı bir süre sonra yitirecektir. Kötü dizayn edilmiş süpürgelerde aynı şekilde emiş kaybına ya da kontrol edilemez toz yayılmasına neden olacaklardır ve tekrar temizlik gerekecektir.

 HEPA (yüksek verimli partikül filtresi)  filtreli süpürgeler, sert dokunmuş elyaf kullanırlar, genellikle cam elyafıdır, torbalı ya da torbasız her süpürgeden geçebilecek mitelar,  alerjenler ve hatta 0.3 mikrondan küçük  partikülleri tutmak için varlardır.

Arada sırada değişmesi gereken bu HEPA filtreler, özellikle SüpürgeMarket kalitesi ile üretilmiş toz torbası kullanan iyi bir elektrikli süpürge ile kullanıldığında özellikle astım ve alerji hastalıkları olanlar için en yüksek seviyede koruma sağlayacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar