175 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Toz Torbasız Elektrikli Süpürgelerin Avantajları

Hepimizin bildiği gibi, toz torbalı elektrik süpürgeleri kullanıldıkça toz ile dolarlar, bu durum özellikle çocuklar için zararlıdır ve sürekli olarak süpürgenizde emiş kaybıda yaşatır. Kısa süre sonra halı üzerinde hiçbir etkisi olmamaya başlar, sadece tekerlekleri ileri geri oynatıyor olursunuz. Halınız üzerinde toz ve kirlerden oluşan bir çizgi oluşturduğunuzu farkettiğinizde bu, toz torbasını değiştirmeniz gerektiğinin sinyalidir.

Toz torbasız süpürgeler, toz haznesi dolduğunda emiş gücünde daha az kayıp yaşarlar. Daha iyisi, torbasız süpürgelerde haznenin sonuna kadar dolması zordur, çünkü şeffaf plastik size hazne içerisinin ne kadar toz ve kir ile dolu olduğu konusunda fikir verecektir.

Toz torbalı süpürgelerin, süpürge torbalarının , ne kadar sıklıkla süpürge yaptığınıza ve halınızın ne kadar yıpranmış olduğuna bağlı olarak sıklıkla değişmesi gerekmektedir. Bu toz torbasını değiştirdiğinizde, yeni bir toz torbasıda tedarik etmeniz gerecektir. Çoğunlukla süpürge ile süpürme işlemi bu şekilde sürmektedir. Dolaplar karıştırılır, evde bir ileri bir geri dolalaşılır ve toz torbası aranır. Genelde, süpürge toz torbaları, eve yapılacak alışveriş listelerinde bulundurulmaz, unutulur. Daha kötüsü, markete ya da pazara gidipte toz torbanızın stoklarında olmadığı cevabını almaktır. Eski toz torbasınızı çöpe attıktan sonra emiş gücü tam gücüne geri dönecektir, ancak yeni toz torbasını süpürgenize takmazsanız, temizlik yapabilmeniz mümkün olmayacaktır. Neyseki www.SupurgeMarket.com oluşabilecek bu talihsizlik durumları bir nebze olsun engellemektedir.

Diğer taraftan torbasız süpürgeler, daima çalışmaya hazırlardır. Toz haznesini boşalttıktan sonra yalnızca geri yerine takarak, süpürmeye yeniden başlayabilirsiniz. Özel olarak toz torbası siparişi vermenize gerek olmaz ve sakladığınız yeri bulacaksınız diye canınız çıkmaz. Ayrıca dolu süpürge torbaları, özellikle sentetik malzemeden üretilenler, çevreye de zarar vereceklerdir. Torbasız süpürgelerde, toz haznesi sabit olduğundan bu durum yaşanmaz.

Yukarıda belirtilenlere bağlı olarak, torbasız süpürgelerin, toz torbalı süpürgelere göre birçok avantajı olacaktır. Ancak birtakım dezavantajlarıda vardır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar