500 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürge Bakımı

Elektrikli süpürgenizin kalitesi sadece ev temizliği için değil, ailenizin sağlığı için de önemlidir. Düzenli ve derinlikle yapılan süpürme işlemi ortamdaki mevcut tozlar, alerjenler, mite lar, polenler, evcil hayvan döküntüleri, mantarlar ve diğer zararlıları da azaltmanızı ve yok etmenizi sağlar.

Makinenizin doğru kullanımı ve düzenli bakımı sayesinde, elektrikli süpürgeniz daima en yüksek performansında çalışacaktır. Özellikle günümüzde zaman çok kıymetli olduğundan, elektrikli süpürge ile harcadığınız zaman verimli olmalıdır. Her elektrikli süpürge tuttuğunuzda aşağıdaki bakım önerilerini uygulamanız hem süpürgenizin performansı hem de dayanıklılığı açısından tavsiye edilir

Eğer elektrikli süpürgeniz toz torbalı bir süpürge ise, süpürge toz torbanızın yarıdan fazlasının dolu olmadığından emin olun. Tam dolu torba, gözeneklerin kapandığı anlamına gelir ve buda kötü emiş anlamındadır.
Elektrikli süpürgenizin kablosuna özen gösterin. Asla ilave kablo kullanmayın bu motorun aşırı ısınmasına neden olabilir. Elektrik süpürgeniz ile kablonuzun üzerinden geçmeyin, kapıya sıkıştırmamaya çalışın ve mobilyalara dolandırmayın bu işlemlerde kablonun zarar görmesine neden olurlar.
Ataçlar, bozuk paralar, çiviler veya raptiyeler gibi büyük ve delici cisimleri süpürmeden önce zeminden temizleyin. Bu tarz parçaları süpürmek, süpürgenizdeki dahili parçaların hasar görmesine neden olur.
Süpürge başlığınızın fırçasına dolanan saçları ve kılları kontrol edip, temizleyin. Süpürgenizde bu işlemleri yaparken süpürgenizin kapalı olduğuna emin olun.Döşemeleri ve diğer küçük alanları bu alanlar için geliştirilmiş başlıklarla temizleyin.
Elektrikli süpürgenizin filtrelerini kontrol edin. Tıkalı filtreler toz tutulması konusunda etkisiz kalırlar ve ayrıca harici cisimlerin motora gelmesi ile motorun zorlanmasına neden olurlar. Elektrikli süpürge kullanım klavuzunda belirtilen şekilde süpürge filtrenizi tedarik edip zamanında değiştirdiğinizden emin olunuz.

Makine bakımları sende bir defa yapılmalıdır:

Motor pervanesinin yapraklarını kontrol ediniz yada bu işte profesyonellere baktırınız. Bu parçalardaki kalıntılar en büyük arıza sebeplerindendirler. Gerekli parçaları mutlaka değiştirin.
Elektrikli süpürgenize özen göstermeyi, bakımlarını belirtilen şekilde ve düzenli yapmayı unutmayın ve verimli çalıştığını kontrol edin! Düzenli yapılan bakımlar süpürgenizin uzun süre size yüksek performans ile hizmet etmesini sağlayacaktır. 

 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar