400 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Güvenli Elektrikli Süpürge İçin 10 Çok Önemli İpucu

Elektrikli süpürgeler karmaşık makinelerdir, tam anlamıyla bakımları yapılmalıdır ve dayanım sürelerini arttırmak için doğru kullanım şekli bilinmelidir. Bu şekilde süpürgeler çok daha güvenli hale de gelirler. Elektrikli süpürge endüstrisi güvenli süpürge için aşağıdaki 10 ipucunda birleşmiştir :

-          Eğer kullanmıyorsanız, elektrikli süpürgenizin fişini prizden çekiniz. Bu fişi ve prizi koruyup beklenmeyen kazaları önleyecektir.

-          Birçok ticari makine dışarıda kullanıma uygun tasarlanmamıştır. Eğer bu şekilde bir özellik belirtilmemiş ise dikkatle saklayın ve içeride kullanın.

-          Asla ıslak zemin süpürmeyin! Bu motoru bozabilir ve kullanıcı için elektrik şokuna maruz kalma riski taşır. Eğer makineniz neme maruz kaldı ise çalıştırmadan önce sertifikalı bir teknisyen ile kontrol ediniz.

-          Asla elektrikli süpürgenizi düşürmeyiniz.  Eğer makineniz istemeden darbeli bir şekilde yere düştü ise çalıştırmadan önce sertifikalı bir teknisyen ile kontrol ediniz.

-          Süpürgenizi asla kablosundan çekmeyiniz. Kabloyu keskin cisimlerden ve kenarlardan uzak tutunuz.

-          Parmaklarınızı elektrikli süpürgenizin tüm dönen ve hareket eden aksamlarından uzak tutunuz.

-          Elektrikli süpürgenizi bebeklerden ve küçük çocuklardan uzak tutunuz.

-          Zehirli yada yanıcı maddeleri elektrikli süpürgeniz ile çekmeyiniz. Eğer içeriği konusunda emin değilseniz yada alışılmışın dışında bir görüntüsü var ise, o alanı süpürmeden önce dikkatlice araştırınız.

-          Sert yada delici cisimleri süpürgeniz ile çekmeyiniz, bunların içerisinde camlar, çiviler, vidalar, bozuk paralar vb.

-          Son olarak, daima süpürgenizi serin ve kuru alanda tutunuz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar