500 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürgeniz ile Halılarınızı Kirden Kurtarın!

Ev işlerinin en zorlarından birisi evin zeminini temizlemektir. Eğer evde halı var ise bu iş çok daha zorlaşacaktır. Süpürge tasarımcıları sağolsunlar, ev hanımlarına bu işi kolaylaştırmak için sürekli çalışmakta ve makineleri geliştirmektelerdir. 

Aşağıda elektrikli süpürgenizin  yardımı ile halı ve kilimlerinizi ve buna bağlı olarak evinizin zeminini nasıl temiz tutabileceğiniz konusunda birkaç ipucu bulabileceksiniz.

1. Öncelikle, her zaman kullanmadan önce süpürgenizin iyi durumda ve çalıştırılmaya hazır olup olmadığını kontrol ediniz. Toz, kir ve zararlıları toplayan toz torbasının doluluk oranını kontrol ediniz. Toz torbası dolu ise yenisi ile değiştiriniz, aksi takdirde dolu toz torbası hava geçişini azaltarak süpürgenizin emiş gücünü düşürecek ve daha etkisiz çalışmasına neden olacaktır.

2. Süpürelecek alanı kontrol ediniz.Tüm yüzeylerin elektrikli süpürgenin rahat kullanılabileceği halde olduğundan emin olunuz. Gerekli ise koltuk, masa, sandalye gibi objeleri çekip tüm halının üzerini süpürge tutulabilecek hale getiriniz. 

3.Halının üzerini bir köşeden diğer köşeye olabilecek şekilde süpürmeye başlayınız. Adım adım ve düz yürüyerek tüm yüzeyin süpürüldüğünden emin olunuz. Süpürgenizin hortumunu yada elektrik kablosunu ezmemek için elinizden geldiğince geri geri gitmekten kaçınınız. 

4. Halıyı süpürdüğünüz tüm süpürge parçalarının temiz olduğundan emin olunuz. Bu çok önemli çünkü temizlemeye çalışırken çok daha fazla kirletmenize neden olabilir.

5. Mobilyaların altlarını ve köşelerini temizleyebilmek için esnek süpürge hortumu gibi ilave parçaları tercih ediniz. Birçok  süpürgenin yanında da farklı alanlarda kullanabilmek için ilave aksesuarlar standart olarak gelmektedirler.

6. Ağır mobilyaların altlarını temizlemek için yine esnek süpürge hortumu ve evinizde var ise dik elektrikli süpürge kullanmayı tercih ediniz. Ağır mobilyaların altlarındaki halıları temizlemek için mobilyaları yerinden oynatmaya çalışmak vücudunuza zarar verebilir.

7. Düzenli olarak makinenizin toz ile dolmuş olup olmadığını kontrol ediniz. Tozlar makinenizin çalışma performansına zarar verecektir.

8. Daha iyi sonuç alabilmek için halı temizleme pudrasını deneyiniz. Süpürme işlemine bağlamadan dökülüp bekletilen pudra, halı üzerindeki lekeleri gidermeye yardımcı olur ve koku oluşumunu engeller. Özellikle evcil hayvan besleyenler için tavsiye edilmektedir. 

9. En optimum süpürme performansını sağlayabilmek için halılarınızı süpürürken universal turbo emici kullanınız. İçerisinde süpürgenizin vakum gücü ile dönen fırça bulunan bu emiciler halılarınızın derinlemesine temizlenebilmesini sağlayacaktır.

 

Modern zamanda elektrikli süpürge en konforlu aletlerden birisine dönüşmüştür. Süpürgesiz, duvardan duvara halıların temizliği neredeyse imkansız bir işlem olmuştur. O zaman sizde süpürgenizi alın ve evinizin zeminini temizleyerek rahat ve konforlu günlerin tadını çıkartın.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar