500 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürge Hortumu Nasıl Temizlenir

Elektrikli süpürgenizin hortumunu temizlemek makinenizin zirvede çalışmasını sağlar. Hortum, elektrikli süpürge ile günlük evin temizliğinizi yapabilmenize olanak sağlar. Tüm tozu içerisine çekmek elektrikli süpürge hortumları için kaçınılmazdır. Elektrikli süpürge hortumunun esnek yapısı, yatakların yada dolapların altlarından büyük parçalar süpürüldüklerinde tıkanmayı engellemek için tasarlanmıştır. Tıkanan hortumlar elektrikli süpürgenin ana prensibi olan hava akımında zayıflamaya neden olurlar. Maksimum elektrikli süpürge performansı için elektrik süpürgesi hortumunun içeriden temizlenmesi gerekir.

 1. Tıkanıklığı boşaltıp temizle. Hortumu süpürgeden sökünüz, düz bir zemin yada bir müşamba üzerine yatırınız. Uzun ince bir teli ucundan sokup boylu boyunca sonuna kadar iktiriniz, tüm katı parçaları, çorapları ve kağıtları dışarıya iktiriniz.

   
 2. Hortumu Yıka. Lavaboya yada küvete sıcak suyu doldurunuz. Biraz çamaşır suyu ve bulaşık deterjanı koyunuz. Elektrikli süpürge hortumunuzu bu solusyonun içerisine batırınız. İçerisinden suyun geçmesi için dairesel döndürünüz. Bez ile dışarısını ovunuz.

   
 3. Hortumu çalkala. Direk musluktan hortumun içerisine su tutun. Hortumu yukarı kaldırıp tüm suyun akmasına yardımcı olun.


   
 4. Hortumun içerisini dikkatlice inceleyin. Armanoik parçalarına birlikte basarak hortumu düzleştirin ve içerisine bakın. Şişe yıkayıcı kullanarak istenmeyen tüm nesneleri hortumun içerisinden atın.


   

Kullanmadan önce elektrik süpürgesi hortumunuzu derinlemesine temizleyin. Banyo askısına asıp birkaç saat içerisinin ve dışarısının kuruması için bırakın. Kuruduktan sonra içerisine dikkatlice bakıp tamamen kuruduğundan emin olun.

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar