750 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Ticari Tip Elektrikli Süpürge Evde Kullanılmak İçin Alınabilir mi?

Sıklıkla bozulan ev tip elekrikli süpürgeniz yüzünden artık hasta ve yorgun mu düştünüz ? Nasıl hissettiğinizi tahmin edebiliyoruz. Ev için tasarlanan bir çok elektrikli süpürgenin ömrü çok uzun olmamaktadır. Kısa sürede bozulmaya çok yatkındırlar.

Muhtemelen birçok kişinin ticari elektrikli süpürge almayı düşünmelerinin ana nedeni budur. Peki sizde eviniz için bir tane ticari tip elektrik süpürgesi almayı düşünürmüsünüz ? 
 
Ticari tip elektrikli süpürgeler, genel olarak ticari kurumların temizlik gereksinimleri için tasarlanmışlardır. Oteller, ofisler ve tatil köyleri bu tip elektrikli süpürgeler kullanırlar. Bu yerlerde devamlı büyük bir temizlik gerektiğinden, bu elektrik süpürgeleri daha yüksek emiş gücü ve daha dayanıklı olacak şekilde tasarlanmışlardır.
 
Son zamanlarda ticari elektrikli süpürgeler hakkındaki yorumlar gösteriyor ki bu tip elektrikli süpürgeleri almak gerçekten daha pratik olabilir . Aşağıda ticari tip elektrikli süpürgelerin bazı faydalarını görebilirsiniz:
 
1. Genellikle daha uzun dayanırlar
Motor sistemi ev tipi süpürgeler ile aynı olmasına rağmen, ticari tip elektrikli süpürgelerinde motor sistemi yıpranmaya karşı daha mukavemetli görünmektedir. Bunun nedeni, daha büyük kurumlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olmalarıdır.
Eğer eviniz 2 katlıdan daha büyük bir ev ise, kesinlikle bu tip bir elektrikli süpürge almalısınız. Bu tip süpürgeler, halıların, cam kenarlarının ve döşemelerin temizliğinde son derece başarılıdırlar.
 
2. Daha büyük emiş sistemine sahiptirler
Ticari tip elektrikli süpürgelerin emiş sistemi daha büyük görünmektedir. Bu nedenle kılları, evcil hayvan döküntülerini ve küçük toz partiküllerini dahi etkili bir biçimde çekebilmektedirler.
 
3. Dar ve zor alanlarda etkili temizlik yapmak için özel parçalarla birlikte satılırlar.
Dar alanları temizleyebilmek için ek parçalara ihtiyacınız olacaktır. Ticari süpürgeler genellikle bu donanıma sahiptirler. Komple setler içerisinde genellikle, kolaylıkla uzatılıp kısaltılabilen teleskopik borularda mevcuttur.
 
4. Daha iyi filtrasyon sistemine sahiptirler
Genel olarak bu tip makinelerde HEPA filtrasyon sistemi kullanılmaktadır. HEPA filtreler en küçük partikülleri bile tutması için kullanılmaktadır ve bu sayede tozlar yüzüne ya da çevreye geri uçuşmazlar.
 
Bu süpürgelerin kullanımındaki dezavantajlardan birtanesi fiyatlarıdır. Standart elektrik süpürgelere göre çok daha pahalıdırlar. Buna ilave olarak, daha fazla bakım isteyebilirler. Fakat ticari tip elektrikli süpürgelerin bakımı ile normal süpürgelerin bakımı arasında çok da büyük farklar yoktur. Böyle bir süpürgeyi satın almadan önce sizin için eksilerini ve artılarını tartmanız tavsiye edilir. 

İlginizi çekebilecek diğer yazılar