500 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürge Torbası Ne Sıklıkta Değiştirilmelidir?

Elektrikli süpürge torbası değiştirme konusunda birçok soru ile karşılaşmaktayız. Elektrikli süpürgemin torbasını ne sıklıkla değiştirmeliyim ? Elektrik süpürgesinin torbasını değiştirmeye yardımcı bir klavuz mevcut mu? Elektrikli süpürgenin torbasının tam olarak dolmasını beklemelimiyim ?

Bazı süpürge üreticileri toz torbalarının belirtilen periyodda değiştirilmesini tavsiye ederler, bu süreler genelde filtre değişimi ile aynı zamanlarda olur. Ancak genelde kullanıcılar ya toz torbası doluluk göstergesi ışığı değişim gerektiğini gösterdiğinde ya da elektrikli süpürgenin sesinden ve çekiminden dolu olduğu anlaşıldığında süpürge toz torbasını değiştirirler. Elektrikli süpürge için “torba dolu” özelliği bulunmayabilir, düzenli olarak toz torbasının doluluğunu ve değişmesi gerekip gerekmediğini kontrol etmelisiniz.

Ayrıca süpürge torbasının tam dolmadan değiştirilmesi gerektiği tartışılır ve aslında erken değişim çok daha iyidir. Bu şekilde hava akışını ve makine performansı yükselecektir. Torbada sorun yok diye düşünüp, elektrikli süpürgenizi aptal yerine koyup, torbayı normalden uzun süre kullanmak, hava akışını kısıtlayarak, süpürme işleminizi verimsiz hale getirecektir.

Elektrikli süpürge torbasını değiştirmeden önce, süpürge hortumunu bir engel olup olmadığı konusunda kontrol etmek akıllıca olacaktır.  Eğer satışı mevcutsa SüpürgeMarket sentetik toz torbalarını kullanmanız hem sizin hem de elektrikli süpürgenizin sağlığı açısından faydalı olacaktır, torbanın doğru takıldığını ve tam olarak yerine oturduğunu kontrol etmekte son derece önemlidir. Tam olarak takılmayan toz torbası, tozun motora gitmesine ve elektrikli süpürge motorunuzun arızalanmasına neden olabilir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar