400 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Her Evde Bulunması Gereken 7 Farklı Süpürge Başlığı

 

Bu elektrikli süpürge aparatları; yalnızca halıları ya da yer döşemelerini temizlemekle kalmaz, yatakları, kapı eşiklerini ve hatta tablo pervazları gibi evinizin erişilmesi en güç alanlarını bile kolayca ve etkin bir şekilde temizlemenizi sağlar.

Böylesine kapsamlı bir temizliği başarmak için, aşağıda listelenmiş olan elektrikli süpürge başlıkları ile birlikte çalışabilecek tam fonksiyonlu bir cihaza sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Bu aparatların her biri, evinizin her alanını kapsamlı ve kolayca temizleyebilmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

 

Süpürge Standart Emici Başlık

Elektrikli Süpürge ile en sık kullanılan araç, standart yer aparatıdır. Çünkü bu parça ile, halılar ve sert zeminler (özellikle ahşap ve laminant) arasında geçiş yaparak, evinizi derinlemesine bir şekilde temizlemeniz çocuk oyuncağı.

 

Dar Aralık Ucu

Evinizdeki tablo pervazları ve buna benzer kuytu köşeler sıklıkla toz ve kir tutar ve bunları doğru bir aparat olmadan elektrikli süpürge ile temizlemeniz oldukça güçtür. Dar aralık ucu ile birlikte, özellikle de esnek bir emici başlık kullanırsanız, emiş gücü kaybolmadan, temizlik konusunda size zorluk çıkaran tüm boşluk ve kuytu köşeleri temizlemeniz oldukça kolaylaşır.

 

Yatak Temizleyici Başlık

Bir yatağın kullanım ömrü, ortalama 5 ila 10 yıl arasında değişmektedir. Ancak uzun ömürlü olmasını sağlamak sizin elinizde. Düzenli temizlik ve bakımla yatağınızı uzun zaman sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu aparat tam da bunun için üretilmiştir. Çarşaflarınızda toz, kir ve ölü cilt hücreleri birikmesi kaçınılmazdır. Bu yüzden; her çarşaf değiştirdiğinizde, yatağınızın her tarafını süpürmelisiniz. Böylelikle tahtakurularının oluşumu ve üremesi riskini de azaltacaksınız. Yatak temizleme aparatıyla yataklarınızı temizlemenizin en basit yöntemi, tüy toplayıcı bir yatak temizleme emicisi kullanmaktır. Bu emici, yatak üzerinde biriken kumaş, saç, kıl ve diğer lifleri toplarken, bu pislikleri bir topa sarar ve süpürgeye emilmesini sağlar. 

Aparatın açısı, yalnızca yatak için değil, aynı zamanda halılar ve kumaşların her bölgesine eşit emiş gücü dağıtan bir yapıdadır.

 

Döşeme Emicisi

Evinizdeki alerjenleri azaltmak için, evinizin zemin döşemelerini sıklıkla süpürmeniz gerekmektedir. Çünkü alerjen ve bakterilerin barınağı, yerdeki döşemelerdir.

Bu gibi alanlardan kiri ortadan kaldırmak için döşeme emicisi mükemmeldir. Gelişmiş iplik/kıl yakalama özelliğiyle, saç ve buna benzer pislikleri emiciye hapseder. Perdeler, mobilyalar ve yastıklar için etkin ve derinlemesine bir temizlik sağlar.

 

Radyatör Fırçası

Kaloriferlerinizin arkasını en son temizlemenizin üzerinden epey zaman geçtiğine eminiz. Hatta bahse gireriz ki; en son, kaloriferleriniz yapılmadan (ya da kaldırılma sebebiyle o alan boşaltıldıysa) bunu yaptınız. Bu da kaloriferlerinizin arkasında toz, kir ve pislik biriktiği anlamına gelir.

Radyatör fırçası ile kaloriferlerinizin arkasında eskiden kalma yer tutmuş kirleri, havalandırma kanallarını, buz dolabı bobinlerini ve dekoratif vazolarınızı bile temizleyebilir, evinizi tozdan tamamen arındırabilirsiniz.

 

Mobilya Fırçası

Mobilyalarınızın üzerinde biriken tozları, mobilyalarınızı çizmeden ve onlara hasar vermeden temizlemenin yolu mobilya fırçalarıdır. Özel kıllardan üretilen bu ürünler hassas yüzeyleri derinlemesine temizlerken deforme olmalarını da engeller.

 

Evcil Hayvan Kiti 

Evcil hayvanların tüylerini temizlemek zor olabilir. Mobilyalar, kıyafetler ve halılarda sıklıkla tüyler sıkışarak birikir. Ahşap yüzeylerden de evcil hayvanların tüylerini temizlemek zordur. Süpürgeniz genellikle bu tüyleri süpürdüğü alanın etrafına üfürür.

Ama eğer evcil hayvan kitiniz varsa, bu tüyleri temizleyememek için aslında hiç bir sebep yok.

Bu alet, direkt olarak köpeğinizden/evcil hayvanınızdan tüylerini  temizler. Toplanan tüyler doğrudan süpürgeye hapsedilir. Bu aparat ayrıca hayvanlarınızın ölü cilt hücrelerini temizleyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu da evinizi alerjenlerden arındırmanızda size yardımcı olur..

Elektirik süpürgenizi temizlik için çıkartıp, doğru aksesuar ve araçlarla kullandığınızda, evinizi bütünüyle temizlemek çocuk oyuncağı. Evinizin ulaşılması en zor bölge ve köşelerine erişmenizi kolaylıkla sağlayan bu  aparatlar ve emiciler; minimum zamanda, kolayca etkin ve derinlemesine bir temizlik yapmanızı sağlayarak, yoğun tempoda geçen bir iş gününden sonra, dinlenmenize ve gevşemenize yardımcı olacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar