175 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürge Kablosunu Güvenle Kullanma İpuçları

Temizlik sektöründeki firmaların yaptıkları gibi her gün elektrikli süpürge ile temizlik yaptığınızda elektrik kablosunun kıvrılması, bükülmesi yada prizden atması gibi problemlerle nasıl baş edeceğinizi de bilmeniz gerekir.

Aşağıdaki birkaç ipucu, günlük kullanımda elektrikli süpürge kablosunun nasıl düğüm olmadan kullanılabileceği ve nasıl prizde güvenle tutulabileceğinden bahsetmektedir.

  • Elektrikli süpürgeyi prize takmadan önce elektrikli süpürge kablosunun tamamını gererek, üzerinde düğüm yada kıvrım olmadığından emin olun. Bu işlem elektrikli süpürge kablonuzun süpürme esnasında dolanmasını engeller.
  • Süpürge kablosundaki ilmikleri bağlamayın, bu işlem kabloda gerilmeye neden olacaktır ve kabloyu koparabilir.
  • Kabloyu gerdirmeye çalışmayın çünkü bu prizin kırılmasına sebep olabilir.
  • Elektrikli süpürge kablosunu asla keskin köşelerde yada bölmelerde gerdirmeyin çünkü bu şekilde kullanım kablonun kesilmesine neden olabilir. Ayrıca duvar köşelerinde kablo gerdirmek duvarınıza yada üzerindeki boyaya / duvar kağıdına zarar verebilir.
  • Asla elektrikli süpürge kablosunu ezmeyin çünkü kesilmesine neden olabilirsiniz. Eğer kesilmeye sebep olursanız bu şekilde kabloyu kullanmayın ve ivedilikle değiştirin. Çünkü açık kablolar sağlığınız için son derece tehlikelidirler.
  • Elektrikli süpürgenizi kullanırken eğer elektrik kaçağı hissederseniz, hızlı bir şekilde elektrikli süpürgenizi kapatın ve hemen kablonun herhangi bir yerinde kesik yada başka bir problem varmı kontrol edin. Arızası tamir edilene kadar elektrikli süpürgenizi kesinlikle kullanmayın.
  • Asla kabloyu pirizden aniden çekmeyiniz. Daima fişi tutup yavaşça prizden çekiniz.
  • Asla elektrikli süpürgenizi, kesik yada açık kablolarla kullanmayınız çünkü bu yangına yada hayati tehlikelere neden olabilir. Böyle bir durumda gerekli değişikleri hızlı bir şekilde yapınız.
  • Elektrikli süpürge ile süpürme işlemini bitirdiğinizde, süpürge kablosunu otomatik sarıcı yardımı ile düzgünce sarınız. Yada kolunuz uzunluğunda halka yaparak kendiniz sarınız.

 

Yukarıdaki basit ipuçları ile elektrikli süpürgenizi kullanmanız halinde, elektrikli süpürgenizin kablosu size ekstra bir masraf açmadan uzunca bir süre dayanacaktır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar