400 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Elektrikli Süpürge ve Evcil Hayvan Kokusu

Hepimiz evcil hayvan kokusunu (ki bu son derece bunaltıcı bir koku) nasıl yok edeceğimizi bilmek istiyoruz ve bu koku elektrikli süpürgemizi her çalıştırdığımızda odamıza yayılıyor.

Evcil hayvanlarımızı tabiî ki çok seviyoruz ancak bazen problem olabiliyorlar! Hepimizin bildiği gibi kediler ve köpeklerin çoğunluğu döküntü bırakmaktalar. Bu gerçekten büyük problem.

Toz torbalı süpürge kullananlar için bu konuda yapılacak en öncelikli çözüm koku çubu kullanmak. Yeni toz torbasını elektrikli süpürgeye takmadan önce içerisine atılacak koku çubuğu, hem evcil hayvan kokusunu kesecek hem de motordan gelen kokuyu önleyecek. Bunun yanında eğer torbasız süpürge kullanıyorsanız süpürelecek yere biraz tarçın döküp süpürgeye çekmenin de evcil hayvan kokusunu önlemede faydası olacaktır. Ancak beyaz yada açık renkli halınız var ise bu işlemi uygulamada dikkatli olmanız gerekmektedir.

Islak kuru süpürgeler ve su filtreli süpürgeler için özel tasarlanan süpürge parfümü de süpürge kokusuna benzer bir işlev görüp koku engellemede etkilidir.

Ayrıca eğer toz ve kir kokusu arttıysa ve toz kaçışıda oluyorsa süpürgenizin torbasını da kontrol etmenizde fayda var. Çünkü süpürge torbanız doldukça odanıza yayılan kok artacaktır. Süpürge torbanız dolduğunda motor daha zorlanarak çalışacağından başka problemlerede yol açabilir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar