500 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücretsiz.

Alerjiye Neden Olan Ev Eşyalarındaki Mite Yoğunluğu Nasıl Azaltılabilir?

Genelde evlerdeki mitelar insanlar için tehlikeli değillerdir. Ancak dışkı salgılarlar ve dışkılar kuru durumda ince toz içerisinde yer ederler ve alerjik reaksiyonlara sebep olurlar.

Önerimiz, yeni bir halı satın almaya karar verdiğinizde lifleri daha kısa olan bir halı tercih etmenizdir, bu şekilde alerjiye sebep olan tozlar ve mitelar elektrikli süpürge ile daha kolay süpürülebileceklerdir.

Genel olarak

  • Tozlardan ve diğer zararlı birikintilerden korunmak için halılarınızı haftada en az 1 kere elektrikli süpürge ile süpürmelisiniz.
  • Elektrikli süpürge toz torbasınızı en azından 2 ayda bir değiştirmelisiniz.
  • Elektrikli süpürgenizdeki HEPA filtreyi periyodik olarak temizlemeli ve 12-18 ay aralığında kullanım sıklığınıza göre değiştirmelisiniz.
  • Çok geniş perdeler gibi aşırı toz tutucu eşyaları oturma odanızdan uzaklaştırmalısınız.

 

Çok katlı sentetik kumaştan üretilmiş SüpürgeMarket sentetik toz torbaları en iyi filtreleme performansını garanti eder : Spunbond adı verilen katman kaba toz ve diğer partikülleri, meltblown adı verilen katman ise mitelar gibi en ince partikülleri dahi filtre edip toz torbası içerisinde kalmasını sağlar.
 

Amacımız elektrikli süpürge ile temizlik işlemini, özellikle alerjik rahatsızlığı olanlar için daha çekilir hale getirmektir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar